Loutkar.online

Online archiv

Kozlová, Kristýna: Země všech našich já, Loutkář 4/2020, s. 58–59

Hic sunt dracones neboli Zde jsou draci bylo kartografické označení pro nebezpečná, neznámá a neprozkoumaná místa, kde se mohli objevovat draci, leviatani a různé příšery. Divadlo Continuo uvedlo stejnojmennou inscenaci v podobě audiovizuální básně propojující loutkové, pohybové a výtvarné divadlo – a my jsme měli možnost prozkoumat tyto neznámé oblasti v podobě snů, fantazie, myšlenek a absurdní reality společně s tvůrci.

Na Švestkovém dvoře v jihočeských Malovicích odhalil inscenační tým režiséra Pavla Štourače tajemná zákoutí světa fantazie, vnitřních já a nočních můr skrývajících se v zemi neznámé – terra inkognita. Tuto zemi si lze představit jako naši vlastní hlavu, mysl a myšlenky v ní ukryté, které se nám postupně zjevují, obklopují nás a jsou neustále přítomny. Ať chceme, či nikoliv, nedokážeme jim zabránit a zastavit je.

Okno do naší mysli a onoho neprozkoumaného světa ztvárni…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.