Loutkar.online

Online archiv

Vondráková, Adéla: Do třetice všeho dobrého, Loutkář 4/2020, s. 56–57

Jméno Tomáše Dvořáka je sice známé na české i zahraniční loutkářské scéně, nejpevněji je ale spjaté s Divadlem Alfa. Na pozici uměleckého šéfa Alfy působil Tomáš Dvořák od roku 1991, vytvořil zde řadu slavných až kultovních inscenací (za všechny jmenujme třeba Posvícení v Hudlicích; Jeminkote, Psohlavci; Tři mušketýři). V červnu letošního roku měla premiéru jeho poslední inscenace Jenovéfa, s níž se opět obrací k tomu nejlepšímu a nejzábavnějšímu, co české tradiční loutkářství nabízí.

Jenovéfa je posledním dílem trilogie starých loutkářských textů, které Tomáš Dvořák1 v Alfě inscenoval. Už roku 2001 měl premiéru Don Šajn, o čtyři roky později jej následoval Johanes Doktor Faust. Letos se tedy připojila Jenovéfa, u nás o trochu méně známá, ačkoliv se na českém území prokazatelně zabydlela už v osmdesátých letech 18. století a vřadila se tak do klasického repertoáru tradičn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.