Loutkar.online

Online archiv

Kateřina Dolenská: Kreativní divadelní tvorba přirozeně vyvolává odpovídající vědeckou reflexi, Loutkář 4/2020, s. 50–51

Na Divadelní fakultě AMU letos vzniklo nové pracoviště – Výzkumný ústav divadla alternativního, loutkového a specifického –, které pomyslně doplní stávající badatelská centra, jimiž jsou Ústav teorie scénické tvorby a Ústav pro výzkum a studium autorského herectví. Ředitelem nového Ústavu byl jmenován prof. Miloslav Klíma.

Jde v tomto případě o „pouhou“ formální transformaci někdejšího Výzkumného pracoviště KALD, nebo o zcela novou platformu?

Výzkumný ústav byl ustaven 1. září 2020 schválením změny statutu Divadelní fakulty AMU akademickým senátem. Je to přesně tak, jak jste řekla: transformoval se z Výzkumného pracoviště katedry alternativního a loutkového divadla, které bylo zřízeno od roku 2010. Vedle řady dílen, seminářů, kolokvií a konferencí toto pracoviště vydalo více jak tři desítky odborných publikací a podílelo se na zhruba dvaceti experimentálních inscenacích a řadě výst…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.