Loutkar.online

Online archiv

: Výuka loutkářů v čínské provincii Fu-ťien (2012), Loutkář 4/2020, s. 48–49

Zapsáno v rejstříku chráněných osvědčených postupů

Fu-ťienské loutkářství je výrazná regionální varianta marionetového a maňáskového divadla se specifickými technologickými postupy při výrobě loutek a osobitým repertoárem. Od 80. let se však počet mladých lidí, kteří se tomuto umění věnují, dramaticky snížil v důsledku socio-ekonomických změn transformujících jejich životní styl na straně jedné a dlouhého, náročného výcviku vyžadovaného pro zvládnutí sofistikovaných herních technik na straně druhé. Loutkářská komunita se proto rozhodla formulovat strategii pro vzdělávání budoucích generací umělců na období 2008–2020, včetně přípravy učebních materiálů, otevírání nových divadelních sálů, historicko-teoretické reflexe oboru a umělecké výměny. Díky tomu se podařilo oslovit na dvě stovky zájemců o fu-ťienské loutkářství a umožnit jim studium. Následně vzniklo dvacet loutkář…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.