Loutkar.online

Online archiv

Matásek, Petr: Symetrie vlivů, Loutkář 2/2020, s. 94–95

Subjektivní názory na jevy, vytržené ze souvislostí a vložené do souvislostí jiných, mně pomáhají zdůraznit pravdu jiného řádu. Je to pravda, která se pohybuje ve výběhu vymezeném mými názory na velice specifický díl spektra scénografie. Je již srozuměna se svým údělem zrcadlit tyto názory v poněkud jiný obraz skutečnosti, jiný tak, jak to potřebuji, abych si objektivní skutečnosti a jevy mohl přivlastnit do svého systému. Proto žádám čtenáře této nespecifikované formy výpovědi, aby v ní nehledal, co v ní není. Co by v ní chtělo být, mohu nazvat zamyšlením se zpětnou vazbou.

Krásný arch čistého papíru, skoro škoda porušit jeho čistotu. Je tu však mé já, kterým mám ten papír popsat, pokreslit, abych tak prokázal svoji individualitu, svůj vztah k tomu, co mne obklopuje, co je ne-já. Čím však se liší moje výpověď od těch druhých, co je snaha být jiný a co je prostě jiné, protože okolnosti, kter…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.