Loutkar.online

Online archiv

Klíma, Miloslav: O stereotypech, strnulosti a setrvačnostech, Loutkář 2/2020, s. 90–93

Jsou texty, které nezestárnou ani s odstupem několika desetiletí a stojí za to si je znovu připomínat. V tomto a následujícím čísle se proto vrátíme do roku 1993, kdy bylo několik pedagogů KALD DAMU jmenováno docenty, respektive profesory, a ve svých inspirativních přednáškách se zaměřili na loutkové divadlo. (red)

Materiály, které jsem předložil k profesorskému řízení, jsem rozdělil do tří okruhů. A protože mají cosi společného, využívám povinnosti i možnosti veřejného komentáře. I přes trpké zkušenosti, které mám s otevřeností, bych rád upozornil na něco, co – krom jiného jistě – ve značné míře negativně ovlivňuje pohyb divadla. V první skupině se věnuji některým momentům ze své divadelní praxe. Snažím se připomínat ty, které řeší nějaký divadelní problém. Akcentuji tam chvíle, kdy je viditelné hledání nových řešení, kdy šablonovitost je zpochybňována. Problémy jsou řešeny jako…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.