Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: Dávám herci volnost, Loutkář 2/2020, s. 75–77

Anna Klimešová je výraznou režisérkou mladé generace. Vystudovala obor divadlo a výchova na brněnské JAMU a režii a dramaturgii na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. V letošním roce byla nominovaná v kategorii talent roku na Cenách divadelní kritiky.

Mimo působení v rámci nezávislé skupiny 8lidí má za sebou projekty na velkých divadelních scénách, a to i těch loutkových. V sezóně 2019/20 režírovala v Divadle Minor na Malé scéně laponskou pohádku Nanuk a v Naivním divadle Liberec zase loutkově zpracovala příběh renesančního astronoma Galilea Galilei. Její činorodost pramení i z potřeby se neustále posouvat, každá režie je pro Klimešovou novou výzvou. I pod záštitou kamenných divadel a velkých institucí pracuje výhradně autorsky a maximálně kolektivně.

Co tě dovedlo na DAMU a konkrétně na KALD?

Předtím jsem studovala na JAMU obor divadlo a výchova, pak jsem byla rok v Berlíně na Unive…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.