Loutkar.online

Online archiv

Davidová, Eva: V dobré kondici, Loutkář 2/2020, s. 73–74

Ve středu 3. června se v komorním venkovním prostoru na zahrádce klubu na Kotlářské ulici v Brně odehrála před zraky asi třiceti dětských i dospělých diváků premiéra autorské inscenace Jiřího Jelínka s titulem Kočkování.

Jde o kousek vzniklý doslova z přetlaku „domácí karantény“, z emocí i věcí dostupných v dětském pokojíčku. Inscenace vykrádající šuplata s plyšáky a jiné věci z domácnosti – a v dobrém taky trochu sebe sama. Nicméně pro všechny přítomné diváky byl tento živý divadelní zážitek prvním po dlouhé době diváckého hladovění, a stejná energie byla patrná i na straně hrajících. A tak na dvorečku lemovaném ze dvou stran cihlovou zdí rychle vznikla vstřícná a radostná atmosféra, rozněcovaná (jako vždy v těchto produkcích) Jelínkovým ostrovtipem, hravostí, asociativním navazováním motivů i interakcemi s diváky.

Zpočátku se zdá, že to bude něžné představení o plyšové ko…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.