Loutkar.online

Online archiv

Lešková-Dolenská, Kateřina: Já jsem totiž loutkář, Loutkář 2/2020, s. 70–72

Jiří Jelínek je úkaz. Patří mezi nejoriginálnější a nejčinorodější tvůrce v českém loutkovém divadle a jeho inscenace získaly už čtyřikrát cenu Erik (2015 za Mami, už tam budem? z repertoáru Divadla Minor, 2013 za inscenaci Dášeňka aneb Psí kusy – haf! Divadla Husa na provázku, 2005 za Cirkus a v roce 2001 za inscenaci Variace na slavné téma Cyrano, obě připravil s tehdy ještě amatérským Divadlem Dno). Zároveň je výborným kreslířem a pohotovým glosátorem společenského dění a na hudební scéně je už dlouho frontmanem úspěšné kapely Bombarďák. Jak to proboha všechno stíhá?

Letos je to dvacet let od založení Divadla Dno. Jak dnes, s takovým odstupem, vzpomínáš na své divadelní začátky?

Prostě jsme se v nějakou chvilku potkali s lidmi, co divadlo, hudba, výtvarno bavilo nějak podobně. A naštěstí se našlo i dost diváků, které bavilo to, jak nás to baví.

Která tehdejší inscenace ti nej…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.