Loutkar.online

Online archiv

Franková, Kristýna: Divadlo má být dobrá huspenina, Loutkář 2/2020, s. 68–69

Letos uplyne dvacet let od založení originálního, původně amatérského Divadla Dno, jehož frontmanem je dodnes Jiří Jelínek. Naposledy jsme se mu v Loutkáři zevrubně věnovali v čísle 3/2008, především v článku Luďka Richtera Odraz ode Dna (s. 120–123). Jelínkův otisk v české (nejen) divadelní kultuře je však dnes mnohem komplexnější. Jak píše autorka následujícího medailonu, loutkářka a redaktorka ČRo 3 – Vltava Kristýna Franková: Jiří Jelínek je mnohotvará tvůrčí osobnost. (red)

Komiksové příběhy malé Fagi, písničky kapely Bombarďák, pohostinské režírování na divadelních scénách po celé republice – Jiří Jelínek je mnohotvará tvůrčí osobnost. Pokaždé chci, aby divadlo byl kompilát hudby, výtvarna, loutek a herců, které by to hlavně mělo bavit – taková dobrá huspenina.

S divadlem začínal v ochotnickém divadelním souboru Jesličky, slavné líhni svérázných umělců, která vznikla…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.