Loutkar.online

Online archiv

Slavíčková, Sarah: Digitální divadlo za časů korony, Loutkář 2/2020, s. 65–67

Na počátku března tohoto roku se kvůli globální pandemii onemocnění COVID-19 na necelé tři měsíce zavřela divadla a zrušily veškeré kulturní akce. Pořadatelé, statutární divadla a nezávislé prostory a soubory však na tuto událost zareagovaly velice rychle a různými způsoby se snažily v improvizovaných a omezujících podmínkách i nadále fungovat, a hlavně neztratit svou esenci i hnací motor – především komunikaci s diváky, kteří divadelní akt přivádějí k životu.

Téměř každá scéna se v této pro kulturu nesmírně obtížné a nečekané situaci nějakým způsobem angažovala. Po šoku a bleskovém přijetí vládních opatření přišlo velmi rychlé vzkříšení a divadla přicházela s novými komunikačními médii, aby mohla „být s diváky“ i v tomto období. Nutno dodat, že i ze strany diváků panoval značný hlad po „živém“ umění – live streamy divadelních produkcích tak dosáhly mnohem větší sledovan…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.