Loutkar.online

Online archiv

Lešková-Dolenská, Kateřina: Loutka má v televizi pořád místo, Loutkář 2/2020, s. 30–33

Pokud se v celém tématu dotýkáme zastoupení loutek v masmédiích a jejich přesahu do populární kultury, veřejnoprávní Českou televizi z tohoto fokusu nemůžeme vynechat. Na rozvoj loutkářského oboru se – zejména v tvorbě pro nejmenší diváky – zaměřuje už od 50. let 20. století a, jak vyplývá z následujícího rozhovoru s Luďkem Horkým, zájem o loutky v ČT přetrvává i ve století jednadvacátém.

V televizi pracujete jako manažer vývoje v Centru dramaturgie tvorby pro děti a mládež. Jaké všechny pořady vyvíjíte?

Z pozice „žánrového“ manažera metodicky vedu vývoj všech pořadů pro děti, mládež a rodinu, které vznikají v pražském televizním studiu. Nepřímo spolupracuji i na vývoji tvorby pro děti v televizních studiích v Brně a Ostravě.

Dramaturgická centra pečují o takzvané běžící pořady, tedy o pořady, které jsou určeny pro „nekonečné“ vysílání, jejichž formát je již vyvinut a…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.