Loutkar.online

Online archiv

Vondráková, Adéla: Říkám tomu "zážitek" a snažím se, aby byl silný, Loutkář 2/2020, s. 20–23

NoD je jedno z mála divadel, které je jednoznačně hlasem své generace. Autorský repertoár nejenže posouvá hranice toho, co si doposud šlo myslet o divadle, otevírá navíc i specifická témata. Už při běžné návštěvě prostoru je jasné, že láká nové a výrazně mladé publikum. A byl to také NoD, který v rámci koronavirové karantény vyslal divadlo do virtuálního světa internetu jako jeden z prvních. Jednou z osobností, která je za přerod téhle alternativní scény zodpovědná, je Janek Lesák.

KALD jsi opouštěl s inscenací Stopař, která působila dojmem, že jejím hlavním hnacím motorem byla tvoje touha splnit si sen a inscenovat neinscenovatelného Stopařova průvodce po galaxii. Podobný dojem ve mě vzbudila ale i řada tvých pozdějších projektů.

Těmito osobními milníky se vlastně aktivizuji. Nechci dělat „prostě divadlo“. Potřebuji hledat řešení nějakých konkrétních zapeklitostí: třeba jak udělat p…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.