Loutkar.online

Online archiv

Vondráková, Adéla: Recept na nesmrtelnost, Loutkář 2/2020, s. 17–19

Soubor IDDQD rozvířil loutkářské vody poměrně neočekávaně, o to však s větší razancí. A to i přes to, že má za sebou jen jediný společný projekt, inscenaci Goon: Krvavá pomsta! z roku 2017. S touhle svou punkovou loutkovou inscenací objelo IDDQD všechny hlavní loutkářské festivaly v Česku a na dlouhé roky zakotvilo v pražském NoDu, kde Goona hraje ještě tři roky poté.

V pondělí 28. srpna 2017 jsem mířila na jednu prvních repríz na lodi Tajemství a říkala si, že to bude prostě další klauzura. Když jsem o hodinu později odcházela, věděla jsem, že tohle rozhodně nebyla jen nějaká další klauzura. Viděla jsem Goona potom ještě osmkrát a zařadila se k jeho skalním fanynkám.

Čerství absolventi (a v té době i studenti vyšších ročníků KALD) totiž vytvořili suverénní loutkovou inscenaci, podmanili si marionety, manekýny, prstové maňásky, vytvořili inscenaci s propracovanou strukturou, strhujícím tempe…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.