Loutkar.online

Online archiv

Jaklová, Lenka: Nepřekážet a vytvářet podmínky, Loutkář 2/2020, s. 4

Nepřekážet a vytvářet podmínky

Letošní jubilantka Jana Dražďáková (nar. 10. 1. 1940 v Praze) působila v letech 1991–2009 jako ředitelka Divadla DRAK v Hradci Králové, kde prožila celé půl století a spolupracovala se všemi výraznými osobnostmi, které divadlem prošly. V dubnu roku 2005 jí město Hradec Králové udělilo cenu Primus inter pares mj. za vynikající lidské postoje, odbornou erudici a smysl pro řízení umělecké instituce.

Její krédo bylo prosté: Nepřekážet a vytvářet podmínky, aby lidé měli kde bydlet, aby měli přijatelné prostředí a v DRAKu se cítili jako v rodině. Od roku 1964 působila jako umělecká tajemnice po boku ředitele Jana V. Dvořáka, který přišel do Hradce Králové z angažmá v pražském Divadle Spejbla a Hurvínka. Za nejzajímavější období DRAKu považuje léta 1973–1982, kdy se divadlo proslavilo nejen doma, ale také ve světě. Když si ji v atmosféře sametové revoluce soubor vybra…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.