Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Vazby mezi českým a slovenským loutkářstvím po roce 1993, Loutkář 4/2018, s. 99–101

Rok 2018 je bilančním rokem století česko-slovenské vzájemnosti, kterou nenarušil ani rozpad federace na počátku 90. let 20. století. Vzájemnosti, jejíž obrovskou výhodou je jazyková a kulturní blízkost a která se velmi úspěšně realizuje (nejen) v oblasti živé kultury. Ve světě české kinematografie je například naprosto běžnou praxí obsazovat slovenské herce i do (česky mluvených) hlavních úloh. Také vzniklo několik česko-slovenských mainstreamových televizních pořadů (například hledání společné pěvecké superstar nebo největšího talentu), slovenská populární hudba je běžně zastoupena v playlistech českých rozhlasových stanic a vice versa, hudební skupiny také často plánují svá turné po obou zemích. Ve sféře výtvarného umění nejsou výjimkou společné vystavovatelské projekty (například na prestižním Bienále v Benátkách), stejně tak nejsou nijak neobvyklé ani společné promotérské akce na …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.