Online archiv

Schmelzová, Radoslava: Divadlo není jen budova, Loutkář 4/2018, s. 82–85

S jubilujícím Divadlem DRAK je už osm let spojená jeho nynější umělecká ředitelka Dominika Špalková, která se v současné době mimo jiné zásadně podílí na oživení Mezinárodního institutu figurálního divadla (MIFiD), který v 90. letech při DRAKu založil režisér Josef Krofta. A má s ním smělé plány.

Jaké byly tvoje profesní zkušenosti před nástupem do DRAKu?

Moje tehdejší pracovní aktivity se týkaly nezávislé scény. S Bárou Kratochvílovou z Divadla Dno a kapely Dva a s Lucií Bulisovou, tehdejší dramaturgyní Klicperova divadla, jsme založily občanské sdružení Poco a poco animato s cílem oživovat kulturu v Hradci Králové a zprostředkovat divákům takový druh uměleckých událostí a intervencí, který nám v nabídce města chyběl. Naše sdružení po sedmi letech činnosti naplnilo své poslání ve chvíli, kdy jsme převzali a několik let organizovali Open air program Divadla evropských regionů a já …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.