Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Dračí šedesátka, Loutkář 4/2018, s. 80–81

Celoroční oslavy královéhradeckého Divadla DRAK, které se vinuly i letošním ročníkem Loutkáře, kulminovaly 20. září na slavnostním večeru, jehož se zúčastnilo mnoho gratulantů ze spřátelených divadel, příznivců a obdivovatelů této loutkářské legendy, která se výrazně zapsala i do dějin světového loutkářství.

Krásný dárek dala jubilujícímu divadlu i Česká televize, která vysílala po sedm podzimních večerů dokumentární seriál DRAK, kterého netřeba se bát v režii divadelníkům a loutkářům zvláště nakloněného tvůrce Aleš Kisila. Připomeňme, že se režijně podílel na několika televizních záznamech výrazných loutkových inscenací jako Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1999), Medardo a Pamela (2005), obojí z repertoáru DRAKu, nebo inscenace Krásný nadhasič (2005) Naivního divadla a že je také autorem dokumentu o libereckém divadelním festivalu pro děti Mateřinka (2009) nebo hodinového portrétu…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.