Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Budeme o loutkách přemýšlet na trochu jiné úrovni, Loutkář 4/2018, s. 73

Po Pavle Dombrovské s Luďku Vémolovi převzal vedení druhého ročníku druhého cyklu Loutkářské konzervatoře herec, muzikant a také režisér Naivního divadla v Liberci Filip Homola, který už vedl – tehdy společně se svou ženou Michaelou, kterou tentokrát pohltily pracovní povinnosti v NDL a na KALD DAMU – celý první cyklus konzervatoře (viz například rozhovor v Loutkáři 3/2016, s. 76–77). Jaká je jeho vize pro nadcházející rok studia?

Na úvod ještě doplňme, že historicky první ročník obnovené Loutkářské konzervatoře se ve své polovině představil krátkými klauzurními pracemi dvou až tříčlenných skupinek posluchačů a po dvou letech skončil – pro někoho možná překvapivě – sérií výtvarných instalací s názvem Zanechat stopu (2017), umístěnou ve vybydleném industriálním prostoru chrudimské Sladovny. Jednotlivá zastavení tehdy velmi tvůrčím způsobem vizualizovala fragmenty ze života a díla chrud…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.