Online archiv

Soprová, Jana: První poločas Loutkářské konzervatoře, Loutkář 4/2018, s. 72

V loňském školním roce byl zahájen druhý cyklus dvouleté Loutkářské konzervatoře, kterou v Chrudimi pořádá NIPOS-ARTAMA) a která je určena laickým zájemcům o prohloubení znalostí, dovedností i inspirací v oboru loutkového divadla. Její frekventanti se celý rok scházeli po víkendech a během Loutkářské Chrudimi pracovali pod hlavičkou semináře Z. Vedoucími prvního ročníku byli divadelníci Pavla Dombrovská a Luděk Vémola z letos jubilujícího brněnského Divadla Líšeň. (red)

Jak probíhala celoroční výuka? Lišila se nějak od intenzivního chrudimského setkání v podobě týdenního semináře?

Zatímco během roku jsme pracovali s dospělými, na Chrudim si dospělí přivezli i své děti, celé rodiny, takže se to trochu proměnilo. Loutkářská konzervatoř začala loni na podzim a na Chrudimi vlastně vyvrcholila. My jako divadlo pracujeme s nejrůznějšími divadelními prostředky, s různými typy loutek a objekty…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.