Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Omezení mohou být inspirativní, Loutkář 4/2018, s. 70–71

Vítězem ankety o nejlepší loutkářskou inscenaci se stal pro letošek Bílý tesák neboli příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev (jak se píše v anotaci), který je v Divadle DRAK uváděn v podobě live cinema, tedy inscenace s živě snímanou projekcí. Dramaturgem neobvyklé inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona je Tomáš Jarkovský, kterého jsem požádala o náhled do zákulisí jejího vzniku.

Jde o vaši technicky a technologicky nejsofistikovanější inscenaci. Jak se zrodil nápad sehrát příběh Bílého tesáka vlčíma očima? Kdo s tím přišel?

Myšlenka na použití kamery vzešla původně od scénografa Tondy Šilara, který už s ní v některých svých předchozí inscenacích pracoval. Za všechny jmenujme třeba Skugga Baldur ve Studiu Hrdinů. Přesvědčil nás, že některé vlastnosti Londonovy předlohy, jako je samo drsné prostředí, v němž se děj odehrává, její syrovost či celá…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.