Online archiv

Horký, Luděk: Rok přelétavosti a hnízdění, Loutkář 4/2018, s. 64–68

Sešel se rok s rokem a během prvního listopadového víkendu patřily prostory pražského Divadla Minor opět Přeletu nad loutkářským hnízdem. Tedy přehlídce, která každoročně podá zprávu nejen o tom, kam který loutkář během uplynulé sezony přelétl a kde zahnízdil, ale především jaká byla trajektorie jeho letu a co se v hnízdě, ať už novém, nebo zavedeném, vlastním, nebo vypůjčeném, urodilo.

Festivalová dramaturgie je tradičně otevřená – staví vedle sebe profesionály ze statutárních divadel a z nezávislé scény, stejně jako nadané divadelní amatéry či studenty divadelních škol – a kolekce letošního festivalového programu byla v mnoha ohledech pestrá. Hrálo se pro všechny věkové kategorie od batolat (vynikající batolárium Moment! Studia Damúza) po teenagery (například pozoruhodná adaptace Orwellovy Farmy zvířat z plzeňské Alfy). Inscenátoři využívali značné množství loutkářských postupů a …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.