Online archiv

Vondráková, Adéla: Šest impulsů pro dospělé, Loutkář 4/2018, s. 61–63

Druhá část festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018 byla – jako již tradičně – věnována divadlu pro dospělého diváka. Druhý impuls, jak se „dospělácká část“ festivalu nazývá, divákům přinesl celkem šest inscenací, které se rozprostřely napříč širokou škálou přístupů k divadlu od loutkového, přes pohybové až po divadlo výtvarné.

Přechod mezi prvním impulsem pro děti a druhým pro dospělé byl plynulý. Zajistila ho totiž jednak (ne příliš podařená) inscenace Batacchio pražské La Putyky, která byla zařazena do prvního impulsu, ačkoliv zjevně cílí na publikum dospělé, ale hlavně Anna Franková, která je určena pro diváka staršího 12 let. Na pomezí mezi dětstvím a dospělostí se tak ocitla nejen třináctiletá Anna Franková, ale také její diváci i celý festival.

Anna Franková je třetí inscenací Nového divadla v Nitře, které vzniklo za poměrně nestandardních okolností v květnu 2016. Inscenaci…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.