Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Bábkarská Bystrica dětem, Loutkář 4/2018, s. 58–60

Letošní ročník mezinárodního bienále Bábkarská Bystrica (5.–9. 10. 2018), které pořádá banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí, si ponechal rozdělení na dva různé „impulsy“ podle věkové adresy s tím, že první impuls je poměrně široce určený pro děti i dospívající a ten druhý pro dospělé.

Stejně tak zůstal zachován i koncept zvaný TOUR, který se snaží s festivalem propojit i obyvatele horských a podhorských vísek v okolí Banské Bystrice, zejména ty nejmenší, kteří mnohdy ještě nemají s divadlem žádnou osobní zkušenost. Letos se tak během festivalu hrálo v Zemianském Vrbovoku, Hriňové, Horním Tisovníku, Ladomerské Vísce a Pohronském Bukovci. Festival díky tomu získává pro pozorovatele – a hádám, že nejen pro ty ze zahraničí – zcela originální společensko-vlastivědný rozměr, protože potleskem po představení to zpravidla nekončí; v několika obcích se konalo srdečné setkán…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.