Online archiv

Jelínková, Monika; Redy Vávra; Štěpán Lustyk: Jana Mandlová očima svých žáků, Loutkář 4/2018, s. 57

Těším se na všechno další, co spolu zažijeme!

Text: Monika Jelínková

Ahoj Janko,

ve chvíli, kdy s tebou dělá časopis Loutkář rozhovor, už není potřeba nic dodávat. Je to dozajista kariérní vrchol! Kam se hrabou zlatí Erici za Lišku Bystroušku a ocenění za všechna ta představení, co jsi jimi zdobila a zdobíš Loutkářskou Chrudim. Ve stínu toho zůstávají i ty obyčejné věci – jako že jsem k tobě ráda chodila na dramaťák, kde jsi nám ukazovala, jak jde jinak vidět divadlo a svět kolem sebe; jak jste na nás s Matějem Šefrnou pouštěli hořící pneumatiky na táboře ve Stráži nad Nežárkou, abyste nám ukázali, co je to zážitek; jak jsi mě později vzala jako kolegyni do Školičky do Svitav; jak jsi režírovala Gogo a Chruchru Karlovi k narozeninám a pak se to hrálo alespoň dvacetkrát; jak jsme chodily po lese podle „Buzdiganu“ (klacek, který určoval kam půjdeme) a pak jsme spaly v jednom tvém spacáku (já tě z…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.