Online archiv

Zborníková, Markéta: Našla jsem se v dramatické výchově, Loutkář 4/2018, s. 54–56

Jana Mandlová je herečka, autorka scénářů, dramaturgyně a režisérka, někdejší členka svitavského souboru C, ale především vedoucí dětských a mladých divadelních souborů a pedagožka Dramatické školičky ve Svitavách. Jana na první pohled vyzařuje klid a vyrovnanost, ve své práci klade důraz na propojení tvorby s estetickou a mravní výchovou žáků, divadelní tvorbou děti kultivuje a rozvíjí ve všech směrech.

Divadlu se nevěnuješ od malička, ani rodiče tě k němu nevedli. Jak ses k němu vlastně dostala?

Ve 3. třídě ZDŠ v Městečku Trnávce jsem hrála v divadelní inscenaci Jak květinky přezimovaly, ale tím mé herecké snažení skončilo. Paní učitelku Korcovou nácvik divadla asi natolik vyčerpal, že už znovu odvahu nenašla. Z nouze jsem začala v 9. třídě nacvičovat se svými spolužáky pohádku sama, ale nejsem si jistá, jestli se někdy hrála.

V naší rodině se divadlu nikdo nevěnoval, jen táta …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.