Online archiv

Tichý, Zdeněk A.: I loutkám sluší maskáče a kanady, Loutkář 4/2018, s. 50–51

Výrazně ve stínu stoletých oslav republiky zůstalo v roce 2018 výročí, které si připomínají čeští trampové. Přesto se našlo dost fanoušků, kteří na „trampskou stovku“ nezapomněli. Kupříkladu Česká televize uvedla v premiéře dokument Čeští trampové v Americe, Národní muzeum připravilo výstavu Století trampingu a trampy se to hemží i na jevišti Naivního divadla v inscenaci O hodině navíc aneb Potlach v hustníku.

V komediální novince Víta Peřiny se prolíná specifický svět trampingu s pohádkovými motivy. Táta s trampskou přezdívkou Čert se jednoho říjnového dne rozvzpomene na staré časy a se svými dětmi, Maruškou a Honzíkem, které sám vychoval, vyrazí do lesa. Cestou potkají Hajného s Velkouzenářem, kteří se chystají ulovit šestnácteráka – jelena Karla –, a také paní Značkařku, jež se s barvou a štětcem stará o značení turistických cest. V trampské osadě Amerika je pak přivítaj…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.