Online archiv

Špalková, Gabriela: Pohádkový Honza na tři způsoby, Loutkář 4/2018, s. 48–49

Nová inscenace plzeňské Alfy Honza. Honza? Honza!, jejímž autorem a režisérem je Petr Borovský, je originálním výletem za českými pohádkami o Honzovi. Nabízí výlet po stopách českého Honzy, výlet do světa loutek, ale i výlet do světa ochotnických divadelních spolků.

Text: Gabriela Špalková, foto: Josef Ptáček

Půdorysem hry je příprava oslav vzniku obce Janovice, na níž bude místní sbor dobrovolných hasičů hrát loutkové divadlo – pohádku o Honzovi. Ale kterou? O Honzovi Bohatém, o Honzovi Silném, nebo o Honzovi Královi? Velká písmena jsou na místě – všichni tito Honzové jsou totiž slavnými rodáky Janovic a mají svá příjmení. Pro kterého se hasiči rozhodnou? Naše inscenace je tak trochu hold této důležité skupině lidí, která kromě záchrany životů a majetku hraje ve svých obcích často nezastupitelnou společenskou roli, řekl před premiérou ředitel Alfy Jakub Hora.

Před zraky publika rozjíždí seh…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.