Online archiv

Vondráková, Adéla: Ryba řvoucí, Loutkář 4/2018, s. 46

Divadelní soubor zaměřený zejména na autorské nonverbální performance je poměrně mladý: vznikl roku 2009. Prvním – tehdy ještě studentským – počinem Ryby řvoucí byla série deseti performancí v koupelnách soukromých bytů v České republice a ve Francii, která probíhala mezi lety 2009 a 2013. Performance Ryby řvoucí se vyznačují zejména propojením výtvarného umění a hudby s divadelními prvky, přičemž soubor pracuje v tradičních i netradičních divadelních prostorech. Ryba řvoucí se soustředí na projekty na pomezí uměleckých druhů a o uměleckém směřování souboru také vypovídá jeho složení: tvoří jej absolventky scénografie na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU Tereza Magnan a Tereza Koníčková, absolventka ateliéru grafiky a kresby AVU Aňa Šebelková a Filip Jakš, absolvent Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, oboru dějiny křesťanského umění (a člen skupiny Asstma, která zís…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.