Online archiv

Vondráková, Adéla: Vendula Bělochová a Jan Tomšů, Loutkář 4/2018, s. 45

Dvojice studentů oboru scénografie na katedře alternativního a loutkového divadla Vendula Bělochová a Jan Tomšů vešla do širšího povědomí divadelní veřejnosti v roce 2017, kdy měla premiéru jejich performance Veduty. Původně studentská práce zaznamenala široký ohlas a stala se součástí řady festivalů – například Malé inventury a Skupovy Plzně 2018. Celkem třicetiminutová performance pro jednoho účinkujícího a jednoho diváka, přičemž jeden další se může dívat skrze malé otvory v zástěně, vychází z vedut jakožto topograficky věcných záznamů výseku krajiny. Tvůrci je však přetvořili v interaktivní performance strukturou podobnou šachové partii, kde se performer a divák střídají v umisťování objektů na „hrací plochu“, tzn. do krajiny. Užité objekty reprezentují primárně samy sebe a tvůrci se nesnaží je loutkářsky animovat. Zájem o vizuální stránku divadla se dá u studentů scénografie očekáv…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.