Online archiv

Vondráková, Adéla: Apolena Vanišová a Petr Krusha Krušelnický, Loutkář 4/2018, s. 44

Projektem letošního roku se na festivalu …příští vlna/next wave… stala divadelní instalace Kračun, která později získala také Cenu Divadelních novin v kategorii loutkového a výtvarného divadla. Výtvarně-zvuková performance je autorským dílem dlouholetých spolupracovníků Apoleny Vanišové a Petra Krushy.

Apolena Vanišová jako absolventka režie na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, kde nadále pokračuje v doktorandském studiu, působí v projektech jako autorka, dramaturgyně i režisérka. Petr Krusha, absolvent Duncan Centre a laureát Ceny Alfréda Radoka Talent roku 1998, je často spoluautorem, autorem výpravy, hudby či lightdesignu. Společně se podíleli už na vzniku inscenace umělecké skupiny Antena Valentýn, která měla premiéru už v roce 2012 v experimentálním prostoru NoD. Později duo tvůrců vytvořilo ještě řadu dalších inscenací, mezi kterými je například Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist (ab…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.