Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Nechceme vyučovat mrtvý obor, Loutkář 4/2018, s. 30–31

Kristýna Täubelová působí jako pedagožka scénografie na KALD DAMU už od roku 2005 a jako scénografce se jí povedl tak trochu husarský kousek, když v roce 2007 získala v konkurenci scénografů z celého spektra českého divadla prestižní cenu Alfréda Radoka. Oceněna byla za originální výpravu k inscenaci Jiřího Adámka Z knihy džunglí (Divadlo Minor), a to společně s ostříleným scénickým výtvarníkem Matějem Formanem, který cenu získal se stejným bodovým skóre za Dobře placenou procházku z repertoáru pražského Národního divadla.

Které ty kapitoly z dějin české scénografie považujete za nejzajímavější? Vidíte nějaký jejich přesah do současnosti?

Myslím si, že i současná loutkářská praxe do jisté míry pořád vychází z éry, kdy v divadlech tvořili třeba Krofta, Kalfus, Matásek, Schartová, Tománek a další, kteří pak po revoluci na naší katedře vyučovali. Je evidentní, že tyto osobnosti …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.