Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Praze chybí loutkářské muzeum, Loutkář 4/2018, s. 21–25

Andrea Králová je vystudovaná scénografka, kostýmní výtvarnice a zároveň i kunsthistorička, která se v poslední době podílela na několika publikacích věnovaných loutkářské scénografii. Při práci na nich jí prošly rukama desítky loutek a dnes platí za fundovanou expertku na tuto problematiku – loni za svůj výzkum, publikační a pedagogickou činnost na DAMU ostatně získala akademickou hodnost docentky. Protože se známe z doktorských studií, ponechala jsem rozhovoru formu tykání.

V čem podle tebe je česká loutkářská scénografie významná a jedinečná?

Upřesnila bych, že je rozdíl, jestli se bavíme o scénografii 70., 80. eventuálně 90. let, nebo o dnešku. Na přelomu tisíciletí nastal v tomto ohledu obrovský skok způsobený překotným vývojem společnosti, médií i technologií. Myslím si, že gros tuzemské loutkářské scénografie spadá určitě do minulého století, kdy byla na evropské, ne-li světové š…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.