Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Editorial, Loutkář 4/2018, s. 1

Vážení a milí čtenáři, další rok a s ním i ročník Loutkáře se stává minulostí. Byl to rok plný turbulentních událostí, narůstající společenské skepse a nebezpečného populismu, rok, kdy se sice bouřlivě slavilo stoleté výročí Československého státu, ale zjehož současného stavu oslavy mnohým zhořkly. Ne tak ovšem loutkářům! Na konec čísla jsme při této mimořádné příležitosti zařadili několik příspěvků věnovaných kulturnímu soužití Čechů a Slováků, které politický rozpad federacenijak nezpřetrhala díky němuž masarykovská idea vzájemné blízkosti žije dál.Nekončí jen kalendářní rok, ale uzavírá se iletošnítéma, které nászavedlo do světa výtvarného uměnía khledání jeho jeho přesahů, vlivůa inspiracíve vztahu kloutkovému divadlu. Toto číslo naše pátránízakončujeakcentem na českou loutkářskou scénografii, která by si rozhodně zasloužila stát se součástí kánonu českého…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.