Online archiv

Jírová, Kateřina: Milan Forman, Loutkář 3/2018, s. 104

Po absolutoriu loutkářské katedry DAMU (1982) hrál Milan Forman, řečený Hugo, v černém divadle v inscenacích Petr a vlk, Pinocchio a Fantom opery, a to povětšinou v Západním Německu; do Čech pak vozil kamarádům sypané černé i zelené čaje, které tady ještě nebyly moc známé.

V roce 1984 připravoval s Karlem Makonjem, Jiřím Reidingerem a Vladimírem Taussingerem inscenaci Kocourkov, kterou hraje divadlo Trakař příležitostně dodnes (nyní v obsazení V. Taussinger a A. Novotný). Krátce byl členem divadla Ctibora Turby, s nímž připravil inscenaci Archa bláznů (1989), a souboru Pedluke Padluke kolem sochaře Petra Kavana.

Milan Forman měl i svoje kočovné divadlo Forman a Herodes, pod jehož hlavičkou hrál rakvičkárny Učené prase, Prodavač ran holí a Punch a Judy (1986) a inscenace Kašpárek rytířem, Servít nebo Africké pohádky. Divadlo Forman a Herodes hrálo hlavně na poutích a městských slavnostech, ale také v hern…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.