Online archiv

Malíková, Nina: FIDENA a UNIMA, Loutkář 3/2018, s. 82–83

V polovině května (13.–17. 5. 2018) se konala v německé Bochumi Rada UNIMA, která se schází vždy ve dvouleté pauze mezi dvěma kongresy. Tentokráte bylo hostitelskou zemí Rady UNIMA Německo, které využilo příležitosti 60. výročí jednoho z nejprestižnějších evropských loutkářských festivalů FIDENA, aby nabídlo pozvaným hostům – zúčastněným 75 radům ze všech členských zemí UNIMA – nejen možnost bilancovat poslední dva roky aktivity nově zvoleného vedení UNIMA, ale také ukázat především současnou německou loutkářskou tvorbu, včetně alternativních projektů domácích i zahraničních. Jubilejní ročník nabídl během 10 dnů 59 nejrůznějších představení a akcí, na kterých se představily soubory i sólisté z 36 zemí. Účast 8 000 diváků na tomto festivalu byla rekordem v jeho šedesátileté historii.

Hlavním účelem účasti na radě UNIMA byla – kromě sledování projektů UNIMA a jejich naplňov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.