Online archiv

Drtina, Michal: Za obrázkovým divadlem musíte do Chocně, Loutkář 3/2018, s. 70–72

Hana Voříšková je především výtvarnice. Obrázky, které kreslí a maluje, však často uvede do pohybu a předvádí divákům jako divadelní minipříběhy. Využívá techniky kresby, plošných loutek, stínohry a létajících předmětů. Hraje na stole, uvnitř papírové krabice i venku ve volném prostoru okolo. Se svými příběhy vystupovala na mnoha přehlídkách a festivalech v Česku i v zahraničí. V současné době se však věnuje především opravám svého domu a kulturnímu životu v Chocni, kde bydlí.

Vystudovala jsi střední pedagogickou školu v Litomyšli, poté dálkově pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy obor čeština – výtvarná výchova. Kde jsi začala svoji pedagogickou dráhu?

Začala jsem v mateřské škole v Horním Adršpachu. Byla jsem taková romantička, měla jsem kamarádku, s kterou jsme na střední škole jezdily na vandry, a toužila jsem po žití v přírodě. Rozhodly jsme se spolu, že si najdeme místo, kde…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.