Online archiv

Hrdinová, Radmila: A zavři si to okýnko, ať nenastydneš!, Loutkář 3/2018, s. 50–51

Přesně po deseti letech od premiéry diváky i kritikou nadšeně přijaté Pohádky o Raškovi přišel její tvůrčí tým v libereckém Naivním divadle s nápadem na další originální pohádku. A to na pohádku regionálně zaměřenou a zároveň svou výpovědí přesahující daleko za hranice libereckého regionu.

Pohádka o Liazce totiž míří z Libereckých automobilových závodů, známých pod zkratkou LIAZ, až na trať světoznámé rallye Paříž–Dakar. Ale nejde jen o přesah geografický.

Autor textu Tomáš Syrovátka a dramaturg Vít Peřina se volně inspirovali autentickým příběhem libereckých konstruktérů, inženýrů Zdeňka Kováře a Radka Fencla, stejně jako osudy dalších členů závodních posádek Liazky na dakarské rallye. A vytvořili trochu pohádkový a trochu skutečný příběh o splněném snu trojice kluků, kteří při nudném rozvážení vratislavického piva po libereckém okrese sní o postavení závodního kami…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.