Online archiv

Čížková, Lucie: V DRAKu se děly zázraky, Loutkář 3/2018, s. 44–47

Pokud se v tomto čísle věnujeme divadelní fotografii ve vztahu k loutkovému divadlu, je málo povolanějších odborníků na toto téma než fotograf Josef Ptáček (1946), který mimo jiné dokumentoval slavnou hradeckou éru režiséra Josefa Krofty. Protože jsme o vedení rozhovoru požádali jeho někdejší studentku fotografie, ponechali jsme v něm tykání. (red)

Jak ses dostal k divadlu a tedy k divadelní fotografii?

Jednoduše. Bylo to v době, kdy jsem byl studentem na Střední zemědělské technické škole v Českých Budějovicích. Přes kamaráda jsem se dostal do tamějšího spolku fotografů Foto, a protože mě škola moc nebavila, začal jsem do spolku docházet pravidelně. Jednou nemohl jít jeden z kolegů fotografovat inscenaci do Malého divadla a požádal mě, abych tam došel místo něj se slovy: Nafoť to za mě, za odpoledne to máš hotové. Šel jsem tedy poprvé v životě do loutkového divadla, inscenaci jsem nafotografoval a ře…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.