Online archiv

Vondráková, Adéla: Exkurze do jiného světa, Loutkář 3/2018, s. 40–41

Nejnovější inscenace Divadla bratří Formanů Deadtown diváky zavede na Divoký západ konce 19. století, kde jim bude dělat průvodce kabaretiér Petr Forman s mrtvolně bílou tváří. Deadtown se vyznačuje naprostou dokonalostí formy, která je vpravdě fascinující a která – jak už to u dokonalých věcí často bývá – utlačuje vnitřní význam. Zbraněmi v nekonečném souboji formy s obsahem se tentokrát staly kolty zavěšené proklatě nízko a celkem sedm projektorů.

Podtitul Deadtownu zní Forman Brothers’ Wild West Show a tomu odpovídá i prostor, ve kterém Divadlo bratří Formanů tentokrát hraje. Dřevěný saloon pro 250 diváků sedících na lavicích s obzvlášť strmou elevací si divadlo vozí v kamionu a na každé štaci znovu postaví. V momentě, kdy divák vkročí do saloonu, jako by vstoupil do jiného světa.

První část inscenace totiž skutečně tvoří jakási Wild West Show: v rychlém sledu se střídají taneční a…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.