Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Divadlo je jako laboratoř, Loutkář 3/2018, s. 28–31

Scénograf a režisér Marek Zákostelecký patří mezi umělce, jejichž rukopis je na první pohled lehce identifikovatelný. Po dvou desetiletích, kdy byl spojen převážně s královéhradeckým Divadlem DRAK, je dnes tvůrcem, který z českého divadla k naší velké škodě téměř zmizel a realizuje se spíše na polských a slovenských scénách. Zvláštním znamením jeho tvorby je poněkud nostalgicky zbarvená láska k filmu a jeho kombinace s divadelními principy.

Co vás přivedlo k loutkovému divadlu?

V domě mé babičky bylo staré loutkové divadlo s velkými čtyřiceticentimetrovými loutkami. O prázdninách to byla moje nejoblíbenější hračka a strašně se mi to líbilo. Po základní škole ve Strakonicích jsem se nedostal na výtvarnou školu v Praze, tak jsem šel na gymnázium, kde jsem potkal Ivana Křešničku, což byl syn Ivana Křešničky staršího, který dlouho vedl soubor Radost Strakonice. Ivan se v té době rozhodl, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.