Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Neobyčejný, výjimečný, skvělý..., Loutkář 3/2018, s. 4–5

Loutkář Václav Poul (1951) patří mezi ty umělce, kterým se říká legendy. Po absolutoriu loutkářské katedry DAMU (1979) nastoupil do angažmá v plzeňském Divadle Alfa (1979–1982), které po několika sezónách vyměnil za liberecké Naivní divadlo (1982–1985) a nakonec zakotvil v královéhradeckém Divadle DRAK. Hrál i v nezávislém souboru Pedluke Padluke, který na české divadelní scéně působil počátkem 80. let a zaměřoval se na uvádění tradičních marionetářských textů. Text: Kateřina Lešková Dolenská O mimořádnosti Václava Poula svědčí i fakt, že je několikanásobným nositelem hereckých ocenění z národní přehlídky Skupova Plzeň. Získal ji za roli Kováře v inscenaci Mlýnek z Kalevaly (SP 1988), za roli Vocílky v inscenaci Strakonický dudák (SP 1990) a svůj hattrick dovršil cenou za roli Gepetta v inscenaci Pinokio (SP 1992). Další cenu dostal na Skupovce v roce 1998 za herecký výkon v inscenaci Malý Klaus a…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.