Online archiv

Vondráková, Adéla: Nádherný život, Loutkář 2/2018, s. 102–104

Bohuslav Šulc (1936), kterého všichni znají pod přezdívkou Bója, v březnu převzal cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla. Celý jeho život je úzce spjatý s divadlem. Jeho rodiče, divadelní ochotníci, ho přivedli do loutkového divadla Na Podolci, odkud v roce 1953 rovnou přešel do angažmá v Divadle Spejbla a Hurvínka. S neposedným a zvídavým klukem Hurvínkem strávil Bója Šulc téměř čtyřicet let.

Na titulní straně minulého Loutkáře jsme měli Degasovu loutku Tanečnice. A byl jste to vy, kdo ji pomáhal rekonstruovat…

Navazoval jsem ji na nitě a obživil jsem ji. Bylo to složité, protože k tomu nebyla žádná dokumentace. Musel jsem si vybrat vahadlo, které jsem myslel, že k ní patří, a bude autentické. A trefil jsem se. Nakonec jsme to dali dohromady a je strašně hezká.

Velká část vašeho života je spojena s Divadlem Spejbla a Hurvínka, s nímž jste hrál takřka po celém světě. C…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.