Online archiv

Malíková, Nina: Milena Glogarová jubilující (19. 12. 1937), Loutkář 2/2018, s. 100–101

Bývá dobrým zvykem nezveřejňovat u dámy rok narození, ale v případě vynikající loutkoherečky a osobnosti spjaté s moderním českým loutkovým divadlem Mileny Glogarové, která oslavila v prosinci významné životní jubileum, jsme udělali výjimku. Nejen proto, že uvedená čísla mnohé, kteří ji na jevišti mají ještě v dobré paměti pro její strhující elán a jevištní půvab, zaskočí, ale i pro připomínku divadelní historie, do které Milena Glogarová a její práce v loutkovém divadle neodmyslitelně patří.

Milena Glogarová nastoupila po absolvování loutkářské katedry DAMU do Divadla Sluníčko (tehdy pobočky Ústředního loutkového divadla) a zůstala pak této scéně a později Ústřednímu loutkovému divadlu ve všech jeho tvůrčích i názvových proměnách do konce své divadelní kariéry věrná.

S jejím příchodem do Sluníčka se objevila ideální představitelka dívčích a dětských rolí z pohádkového …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.