Online archiv

Kosová, Petra; Kaska, František: Nenechat zlenivět! aneb Jak kolegové prohánějí legendu plzeňské loutkové scény Danu Jandovou, Loutkář 2/2018, s. 74–75

Obvykle se slaví kulatá nebo půlkulatá výročí. Nuda, řekli si vloni plzeňští loutkáři a přichystali překvapení dámě ze svého středu zcela nejubilejně. Potřebovali ostatně vyhotovit cenu na přehlídku a oslava se ukázala jako ideální příležitost, jak zaúkolovat tu nejpovolanější.

Pod kamennou zdí na zahradě hospody Pod Kopcem v Plzni-Božkově se krčí desítky loutkářů, ať už bývalých, nebo současných. Štěbetají do chvíle, než na schodech nad sebou uslyší známý hlas. Už jde, šťouchají do sebe a konečně zmlknou. Loutkářka, zakladatelka plzeňského souboru Střípek, řezbářka a dlouholetá učitelka v základní umělecké škole Dana Jandová si podezíravě měří liduprázdnou zahradu a stoly obtěžkané jídlem. A prázdné pódium. Tady má být koncert Báry Hrzánové? Jo, lže jí drze do očí Petr Mlád z plzeňského Divadýlka Kuba, hlavní strůjce komplotu. Ale to už konspirujícím dochází trpěliv…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.