Online archiv

Zahálka, Michal: Dělat v DRAKu je zázrak, Loutkář 2/2018, s. 70–73

Poprvé jsem se s tvorbou Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského potkal už před relativně drahně lety na Jiráskově Hronově, kde hostovali se slavnou Fucking Generation. Byla to tehdy taková křehká niterná výpověď o tom, jak lidi pomalu končí DAMU a nevědí, co s nimi bude dál. Před málo lety jsem Fucking Generation viděl znovu a byla to taková křehká niterná výpověď o tom, jak nastupují do uměleckého vedení DRAKu a nevědí, co s nimi bude dál.

Už od toho dávného Hronova jsem je sledoval pokud možno vytrvale, potkával se s nimi všude možně, hlavně ale v DRAKu a na Loutkářské Chrudimi, a napovídali jsme toho o divadle (a nejenom o něm) opravdu dost. Na následujících stránkách se to asi nějak podepsalo: tento rozhovor nevznikal konfrontačně, jak prý správné rozhovory mají, ale ve vzájemném srozumění. Seděli jsme jednoho dubnového rána v Hradci na náměstí, za okny pršelo a my snídali.

První otázka tak nějak n…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.