Online archiv

Vondráková, Adéla: Pinokio a Mimino, s ambicí i bez ní, Loutkář 2/2018, s. 62–63

Poslední dvě premiéry v Divadle Minor byly každá určena pro jinak staré děti, měly naprosto rozdílná témata i náměty, jiný výtvarný styl a diametrálně odlišné režijní pojetí. Jednu zcela zásadní věc však měly společnou: nedůvěru k loutkám.

V březnu letošního roku měla na Malé scéně Divadla Minor premiéru inscenace Mimino, kterou režíroval nový umělecký šéf divadla Braňo Holiček. V programu k inscenaci se lze dočíst mimo jiné i to, že významnou roli hrála potřeba pomoci rodičům, kteří se svými dětmi řeší trauma z příchodu sourozence, osobně jsem navíc ještě nabyla dojmu, že půjde o něco, jako je film Toy Story, protože se v inscenaci objevují jen postavy hraček – Medvěd (Vendula Holičková), Panenka (Ivana Machalová) a Robot (Jan Matásek). Ani jedno z očekávání se ale úplně nenaplnilo.

Děj inscenace je velmi jednoduchý: tři hračky čekají, až přijde mimino a bude si s nimi hrát; po chvíl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.