Online archiv

Žatecká Vojíková, Silvie: Od mytických věků až po sny současné, Loutkář 2/2018, s. 54–57

Tvorba českobudějovického Malého divadla reflektuje ve svých posledních inscenacích okamžiky českých i světových dějin, vesměs sledované pohledem obyčejného člověka.

Historický exkurz

K dosud nejambicióznějším projektům Malého divadla patří autorský muzikál Kronikáři Davida Hlaváče, Heleny Kebrtové a Davida Košťáka, na němž se podílejí také soubory Činohry, Opery a Baletu Jihočeského divadla. Kronikáři líčí příběh čtrnáctiletého Matyáše, který se vydá do minulosti hledat svého otce, aby pochopil, že dějinné události někdy musí ustoupit soukromým přáním. V historii nefiguruje Matyáš jen jako náhodný pozorovatel, ale do každé epochy vstupuje s určitým dějinným úkolem, o němž zprvu nemá nejmenší tušení. Průlet historií začíná v pravěku, následuje starověký Egypt, období stoleté války, objevení Ameriky a přes klipovitý nástin událostí dalších staletí doputujeme až do 2. světov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.