Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Občas si vyřežu i nějakou loutku, Loutkář 2/2018, s. 48–51

Dalším z výtvarných umělců, který se po jistý čas aktivně věnoval loutkovému divadlu, je pozoruhodný muž, jenž k umění zběhl od takzvaně „normálního života“, založil divadelní soubor s naprostými esy současného loutkářství, na Malou Lhotu se k němu sjíždějí umělci z celého světa a mimo jiné prožil několik let v Indii, kde vedl vlastní kamenickou dílnu. Sochař Petr Kavan (1949).

Jak jste se jako vystudovaný ekonom a posléze řezbář a sochař vůbec dostal k loutkovému divadlu? Lákalo vás své skulptury oživit, nebo to bylo ze zcela jiného důvodu?

V druhé polovině 70. let jsme měli s kamarádem scénografem Tomášem Paulem v jihočeské vesnici od církve pronajatou faru a každý rok jsme tam pořádali Svatojánské kulturní léto s výstavami děl našich přátel a muzikou. Když jsme našli v místním kině pár starých loutek, rozhodli jsme se, že sehrajeme loutkové představení. V roce 1980 jsme narychl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.