Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Editorial, Loutkář 2/2018, s. 1

Vážení a milí čtenáři,je tu další Loutkář s přísunem stovky stránek tentokrát prázdninového čtení. Jak jsem předeslala v minulém čísle, naše zkoumání přesahů výtvarného umění do loutkového divadla neustává, ale pokračuje výběrem pozoruhodných tvůrců druhé poloviny 20. století. A že bylo tentokrát opravdu těžké vybrat! Záměrně jsme vynechali například jména, jimž jsme se v nedávných číslech Loutkáře věnovali, jako jsou frontman souboru Bread and Puppet a původněsochař Peter Schumann, nebo nejslavnější americký loutkář Jim Henson (o obou jsme podrobně psali v čísle 4/2016). Zčeských tvůrců by sem jistě patřili třeba Josef Skupa (Loutkář 2/2017), Jiří Trnka (3,4/2012) nebo Jan Švankmajer (1/2016), k němuž se ale v letošním roce určitěještě jednou vrátíme, a to hned v příštím čísle, které se tematicky přesune do světa kinematografie, animovaného filmu, projekcí a videoartu. Čím víc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.